Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dziś w naszym przedszkolu zrobiło się niebiesko, a to za sprawą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Nasze przedszkolaki obejrzały krótki film na temat zachowania osób z autyzmem, wysłuchały bajki pt: "Kosmita", a to wszystko w łatwy i dostępny sposób. Dzisiejsze zajęcia miały na celu nauczyć dzieci tolerancji i empatii. Pełni nadziei patrzymy w przyszłość,iż tego typu przekaz uwrażliwi dzieci na odmienność innych.

 

Czytaj więcej...

Karnawał 2019

Choć zima wraz z karnawałem już dawno za nami to wspomnienia pozostają wciąż żywe. Jeden z najbardziej kolorowych dni w przedszkolu, kiedy marzenia o wyśnionym bohaterze czy postaci stają się rzeczywistością..

 

Czytaj więcej...

Surykatka w przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedził niesamowity gość - najprawdziwsza surykatka. Dzieci poznały zwyczaje tego zwierzaka, sposób odżywiania, a także jak prawidłowo się nim opiekować. Zainteresowanie dzieci było ogromne, a radość jeszcze większa.

 

Czytaj więcej...

Wynalazki - Krasnoludki

„Byłbym wynalazcą – myśli mały Tomek. Cóż, kiedy już wszystko jest wynalezione…” Tydzień wynalazków u Krasnoludków. Dzieci zapoznały się z historią światła, roweru, zegara, telefonu. Leciały rakietą w kosmos, a także wykonały samochód. Może kiedyś uda się im taki skonstruować…

 

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet - Krasnoludki

8 marca chłopcy z grupy Krasnoludki przygotowały dla dziewczynek niespodziankę. Z okazji Dnia Kobiet zaśpiewali swoim koleżankom Sto lat! Wręczyli kwiatuszki i medale „Super dziewczyny”.

 

Czytaj więcej...

Pszczółki i smok obibok

"Pszczółki" wspólnymi siłami wykonały pracę plastyczną pt:"Podobizna Smoka Obiboka". Radość z tworzenia była ogromna, a smok na stałe zagościł w naszym przedszkolnym korytarzu - gdzie wita dzieci i rodziców.

 

Czytaj więcej...

Zabawy na placu zabaw

Choć pogoda za oknem daje znać, że wiosna już coraz bliżej zawsze miło powspominać zabawy naszych przedszkolaków na śniegu. Uśmiechy na twarzach są dowodem na wspaniale spędzony czas.

 

Czytaj więcej...

Gama - warsztaty ceramiczne

"Pszczółki" i "Gumisie" uczestniczyły w warsztatach tworzenia z gliny, dzieci wykonały anielskie skrzydła, a następnie puściły wodze wyobraźni i tworzyły różne dzieła artystyczne. Był to czas spędzony na radości i zabawie.

 

Czytaj więcej...

Bajka - krasnoludki

U Krasnoludków tydzień bajek... Oprócz czytania bajek, zabaw, dzieci w jednym z dni oglądały bajkę o Czerwonym Kapturku. Otrzymały bilety i pociągiem weszły do sali z projektorem. Poczuły się jak w kinie. Do Krasnoludków dołączyły również dzieci z grupy Gumisie. Po zakończeniu bajki dzieci zajadały się chrupkami.

 

Czytaj więcej...

Teatr Baniek Mydlanych

W naszym przedszkolu zagościła magia poprzez bańki mydlane. Działo się bardzo wiele, od deszczu baniek, poprzez zamknięcie dzieci w ogromnej bańce aż do płonących bąbelkowych tortów. Najlepszym dowodem na to iż pokaz dzieciom bardzo się podobał są ich uśmiechnięte twarze. Pani Katarzynie Bąbolinie dziękujemy za najpiękniejszy na świecie pokaz teatru baniek mydlanych.

 

Czytaj więcej...