Zapytanie ofertowe - CATERING
Bieruń, dnia 29.04.2020 r.
ZAPYTANIE OFERTOWE
na wykonanie i dostarczenie posiłków w ramach projektu pn. „Przedszkole Karolek szansą na lepszy start" , nr wniosku WND-RPSL.11.01.03-24-00D6/19-005 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Działanie 11.1.3. Wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej – konkurs.
1. Dane dotyczące Zamawiającego
Niepubliczne Przedszkole "Karolek" Bogumiła Legutko
ul. Macierzyńskiego 11, 43-150 Bieruń
NIP: 6462338831
REGON: 242615381
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 667 216 980
2. Opis przedmiotu zamówienia:
- . Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie i dostawa posiłków dla 10-osobowej grupy dzieci w wieku przedszkolnym do przedszkola zlokalizowanego przy ul. Macierzyńskiego 11, 43-150 Bieruń. zgodnie z jadłospisem przygotowanym z uwzględnieniem potrzeb żywieniowych dzieci w wieku przedszkolnym.
- . CPV: Przedmiot zamówienia obejmuje następujący zakres, według Kodów Wspólnego Słownika Zamówień: 55520000-1 Usługi dostarczania posiłków
- . Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych i częściowego wyboru ofert. Oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia zostaną odrzucone.
- . Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
- Przedmiot zamówienia obejmuje przygotowanie i dostawę posiłków tj. śniadanie, przekąska, obiad, podwieczorek dla 10-osobowej grupy dzieci w wieku przedszkolnym wraz z odbiorem odpadów pokonsumpcyjnych po posiłkach w okresie od 08.05.2020 r. do dnia 31.10.2020 r., z wyłączeniem przerw w pracy przedszkola określonych przez Zamawiającego.
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany okresu dostawy ,oraz ilości posiłków, jeżeli nastąpią zmiany harmonogramu realizacji projektu.
- Zamawiający zastrzega, że posiłki muszą spełniać następujące warunki jakościowe:
- jadłospis powinien być urozmaicony: w ciągu jednej dekady (10 dni) nie może wystąpić powtarzalność tego samego rodzaju posiłku;
- potrawy powinny być lekkostrawne, przygotowywane z surowców wysokiej jakości z uwzględnieniem ich sezonowości, świeżych, naturalnych, mało przetworzonych, z ograniczoną ilością substancji dodatkowych: konserwujących, zagęszczających, barwiących lub sztucznie aromatyzowanych;
- codziennie w ramach posiłku musi znaleźć się zielenina (nacie, koper, szczypiorek) w sezonach łatwo dostępnych w postaci świeżej.
- w jadłospisie powinny przeważać potrawy mięsne gotowane, duszone, okazjonalnie pieczone, surówki lub warzywa gotowane;
- do przygotowania posiłku zalecane jest: stosowanie tłuszczów roślinnych (ograniczone stosowanie tłuszczów zwierzęcych), stosowanie dużej ilości warzyw i owoców, w tym także, różnego rodzaju kasz, umiarkowane stosowanie jaj, cukru i soli;
- przy planowaniu posiłków należy uwzględniać zalecaną wartość energetyczną oraz obowiązujące normy żywienia;
- wyklucza się posiłki typu fastfood, przygotowywane z proszku oraz sporządzane na bazie suszu lub półproduktów (np. mrożone pierogi, klopsy, gołąbki itp.), mięso nie może być MOM (mięso oddzielone mechanicznie).
- obiady muszą być przygotowywane zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 149 z późn. zm.), normami żywienia oraz zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia.
- Przygotowanie posiłków odbywać się będzie z artykułów zakupionych przez Wykonawcę.
- W sytuacjach szczególnych (np. zorganizowane wyjazdy dzieci), Zamawiający ma prawo zgłosić Wykonawcy inny sposób przygotowania posiłków – suchy prowiant, a Wykonawca jest zobowiązany do ich realizacji, po uzgodnieniu z Zamawiającym terminu i sposobu wykonania wymaganych dostaw.
- Obiady muszą być przygotowywane zgodnie z ustawą z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 149 z późn. zm.), normami żywienia oraz zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia im. prof. dr med. Aleksandra Szczygła.
- Posiłki będą dostarczane w specjalistycznych termosach termoizolacyjnych gwarantujących utrzymanie odpowiedniej temperatury (min. 65ºC) oraz jakości przewożonych potraw.
- Zamawiający posiada własne naczynia (talerze, kubki, sztućce).
- . Zamawiający przyjmuje na siebie wszelkie sprawy organizacyjne związane z bezpośrednim wydawaniem posiłków dzieciom korzystającym z wyżywienia w przedszkolu. Koszty związane z wydawaniem posiłków, myciem naczyń, sprzątaniem po posiłku ponosić będzie Zamawiający.
3. Termin wykonania zamówienia:
Zamówienie musi zostać realizowane zgodnie z harmonogramem pracy przedszkola w okresie 08.05.2020 r. do dnia 31.10.2020 r., Przewidywana ilość wydanych posiłków w trakcie trwania zamówienia wynosić będzie ok. 1150 zestawów posiłków (śniadanie; przekąska, obiad, podwieczorek), tj. ok. 10 zestawów posiłków dziennie. Zamawiający oświadcza, że wskazana liczba ma charakter szacunkowy, a rzeczywista liczba posiłków wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego i uzależniona będzie od obecności dzieci w przedszkolu. Zamawiający przekaże informację Wykonawcy (telefonicznie lub elektronicznie) o liczbie dzieci, które będą korzystać z posiłków danego dnia najpóźniej do godziny 09:00 Zamawiający oświadcza również, iż termin wykonania zamówienia, oraz ilość posiłków może ulec zmianie. W szczególności zmianie może ulec data początkowa dostarczania posiłków, z uwagi na aktualną sytuację związaną z epidemią koronawirusa COVID-19. Ponadto, znaczącej zmianie ulec może liczba dzieci, dla których posiłki mają być dostarczane, z uwagi na ewentualne obostrzenia związane z wytycznymi dot. trwającej epidemii.
4. Warunki wymagane od wykonawców ubiegających się o zamówienie:
O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy spełniający wymagania określone w załączniku nr 2 (Oświadczenie o braku powiązań), tj. wykonawcy, który nie są powiązani z Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiających czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru wykonawców osobowo lub kapitałowo..
5. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami.:
- Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści Zapytania ofertowego. Pytania muszą być formułowane na piśmie, faksem lub drogą elektroniczną na adres Zamawiającego.
- . Osobą ze strony zamawiającego uprawnioną do porozumiewania się z wykonawcami w sprawach proceduralnych i merytorycznych jest Pani Bogumiła Legutko.
6. Opis przygotowania oferty:
- Oferta musi być sporządzona w języku polskim, czytelnie, pisemnie, papierowo lub mailowo
- Oferta musi zawierać następujące dokumenty:
- załącznik nr 1, Formularz ofertowy,
- załącznik nr 2, Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu
W przypadku przedsiębiorców - osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek cywilnych wymagany jest dodatkowo podpisany załącznik nr 4 Klauzula informacyjna.
- Oferta oraz wszystkie wymagane załączniki wymagają podpisu osób uprawnionych do reprezentowania firmy w obrocie gospodarczym.
- Jeżeli oferta i załączniki zostaną podpisane przez upoważnionego przedstawiciela wykonawcy należy dołączyć właściwe pełnomocnictwo lub upoważnienie w formie oryginału.
- Poprawki w ofercie muszą być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby podpisującej ofertę,
- Cena oferty musi być podana cyfrowo i słownie z wyodrębnieniem podatku od towarów i usług VAT.
- Oferent może złożyć tylko jedną ofertę.
- Opakowanie zawierające ofertę powinno być oznakowane następująco (w przypadku ofert przesyłanych listownie): „Oferta na dostawę posiłków dla dzieci”
7. Termin związania ofertą
Wykonawca jest związany ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania ofert.
8. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
- Oferty należy składać osobiście/pocztą tradycyjną na adres siedziby Zamawiającego (patrz pkt 1) lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 07.05.2020 r. godz. 10:00
- Wybór wykonawcy nastąpi niezwłocznie i sporządzone zostanie zestawienie złożonych ofert
- Wybrany wykonawca zostanie poinformowany o wyborze jego oferty drogą telefoniczną lub mailową.
- Oferta złożona po terminie nie jest rozpatrywana.
9. Opis sposobu obliczania ceny oferty
W formularzu ofertowym (załącznik nr 1) należy podać cenę netto, kwotę podatku VAT oraz cenę brutto w polskich złotych.
10. Opis kryteriów oceny ofert
Do oceny i porównania ofert brane będą pod uwagę następujące kryteria:
1. cena brutto w PLN: 80%
Oferty oceniane będą punktowo 0-80 pkt. za powyższe kryterium według następujących zasad:
Liczba punktów = (Cmin/Cof)*80
gdzie:
Cmin – najniższa cena spośród wszystkich ofert
Cof – cena podana w ofercie
2. aspekty społeczne: 20%
Wykonawca w chwili realizacji zamówienia w celu spełnienia kryterium zobowiązany jest do zatrudniania osoby/ób (w terminie nie dłuższym niż 10 dni od dnia rozpoczęcia realizacji zamówienia) na umowę o pracę, wykonujących zamówienie w okresie obowiązywania umowy w wymiarze co najmniej ½ etatu. W celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących zamówienie, wykonawca może zażądać od niego następujących dokumentów:
- oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących zamówienie. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy,
- poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących zamówienie. Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 roku r. o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), które obowiązuje od 25 maja 2018 r. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania
- zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy,
Oferty oceniane będą punktowo 0-20 pkt. za powyższe kryterium według następujących zasad
Liczba zatrudnionych osób - Liczba punktów
0 - 0
1 - 5
2 - 10
3 - 12
4 i więcej - 20
Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie oferta zawierająca największą łączną liczbę punktów uzyskaną przy ocenie wszystkich kryteriów.
W sytuacji, gdy dwóch lub więcej Wykonawców otrzyma tą samą liczbę punktów w oparciu o powyższe kryteria, Zamawiający wybierze Wykonawcę, który osiągnął największą liczbę punktów za kryterium dotyczące ceny.
Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania w przypadku uzyskania najwyższej liczby punktów i spełnienia wszystkich warunków przez ofertę, w której zaoferowana cena przekracza kwotę przyjętą na wykonanie usługi we wniosku o dofinansowanie projektu
11. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy
Istotne postanowienia zawiera projekt umowy stanowiący załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego. Postanowienia podpisanej umowy mogą ulec zmianie, gdy będzie to wynikało z wniosku o dofinansowanie projektu oraz późniejszych jego zmian lub ustaleń pomiędzy stronami umowy. Wszelkie zmiany dokonywane w umowie wymagają formy pisemnej.


